Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

22. september 2023 | Móric
| 13°C

Spravodajstvo

FOTO: Hudba, dobré jedlo a remeselníci. Máme za sebou ďalšie Staromestské slávnosti

Najväčšie žilinské kultúrne a spoločenské podujatie Staromestské slávnosti ste si mohli užiť od štvrtku 25. do soboty 27. mája. Tradične sa konali na Mariánskom námestí a na Námestí Andreja Hlinku.

30.05.2023 | 11:17

Žilinčanov a návštevníkov mesta čakali tri dni nabité kvalitnou hudbou, príjemnou atmosférou a tešiť sa mohli z tradičných remeselných trhov. Mesto Žilina tento rok pokračovalo v trende vratných pohárov – predajcovia nápoje nalievali do zálohovateľných obalov. Pochutnať ste si mohli na langošoch, cigánskej aj podpecníkoch. Ceny komodít mierne vzrástli. Vypočuť ste si mohli kapely ako AYA, Arzén, Hrdza či Zuzanu Smatanovú. Nechýbal ani Žilinský zmiešaný zbor, Bashavel, Big band žilinského konzervatória či Peter Lipa.

Klasikou bol už Štátny komorný orchester Žilina, FS Rozsutec a bodku za piatkom urobila Jana Kirschner. Na Námestí Andreja Hlinku v piatok Žilinčanom a návštevníkom mesta zahrali kvalitnú hudbu LeRa, HEX aj Smola a Hrušky. „Bol som si vypočuť Janu Kirschner a nemalo to chybu. Nie je vždy možnosť počas troch dní zažiť toľko umelcov na jednom mieste. Som rád, keď mesto takto žije a je to pekná tradícia,“ povedal Peter Oravec.

Foto: Autorka

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod