Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

5. jún 2020 | Laura
| 14°C

Spravodajstvo

Komplikácie pri hasení rozostavenej plavárne v Kysuckom Novom Meste: Čo sa tam dialo? FOTO

Hasenie požiaru komplikovali hasičom viaceré explózie. Napriek tomu sa požiar podarilo lokalizovať a uhasiť pred siedmou hodinou večer.

27.11.2019 | 11:50

V utorok 26. novembra po 17-tej hodine boli hasiči z Kysuckého Nového Mesta vyslaní k požiaru budovy na Nábrežnej ulici v Kysuckom Novom Meste. Pri požiari zasahovali aj hasiči zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline a dobrovoľní hasiči z Kysuckého Nového Mesta. Informovala o tom hovorkyňa HaZZ SR v Žiline Miroslava Ondrichová.

Po príchode hasičov na miesto udalosti bolo zistené, že požiar zachvátil prízemie budovy nedostavanej plavárne. "V objekte sa v tom čase nachádzalo niekoľko osôb. Hasiči  objektu vyviedli 2 mužov, tretí muž vyšiel sám. Hasiči tieto osoby odovzdali do opatery záchrannej zdravotnej službe. Štvrtý muž, ktorý sa nachádzal v objekte, utrpel zranenia nezlučitelné so životom," uviedla Ondrichová.

Hasiči podľa hovorkyne prehľadali celé stavenisko i jeho okolie, ale žiadne ďalšie osoby už nájdené neboli. "Hasenie požiaru komplikovalo viacero explózií propán-butánových fliaš nachádzajúcich sa vo vnútri budovy. Požiar bol uhasený pred 7 hodinou  večer, pričom na jeho uhasenie sa použilo cca 11 000 litrov vody. Hasiči museli zasahovať v dýchacích prístrojoch. Príčina vzniku požiaru je v štádiu zisťovania," dodala na záver Miroslava Ondrichová.

Autor: - r -

Foto: HaZZ

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod