Špecifikom turnaja je systém, v ktorom proti sebe nastupujú dva tímy z každého klubu. Ak sa zápasy skončia remízou, o víťazovi rozhoduje tzv. zlatý set, v ktorom nastupujú novovytvorené dvojice z oboch tímov.
Naši muži predviedli výborné výkony a po dramatickom boji v zlatom sete vyradili minuloročných víťazov z klubu BVC Draždiak A, čím si zabezpečili postup do semifinále. Ženskému tímu sa, žiaľ, postup medzi najlepšiu štvorku nepodarilo vybojovať. V rozhodujúcom zlatom sete proti BVC Draždiak B podľahli tesne 24:26 a obsadili konečné umiestnenie tesne za semifinálovými priečkami. V nedeľnom semifinále nastúpili naši muži proti Trenčínu, ktorý bol nad ich sily. V zápase o bronz sa stretli s Trnavou. Po vyrovnanom priebehu a stave 1:1 na zápasy musel opäť rozhodnúť zlatý set. V ňom naši hráči bojovali až do konca, no napokon súperovi podľahli a obsadili nepopulárne 4. miesto. Aj napriek tomu si z Bratislavy odnášame množstvo krásnych zážitkov, cenné skúsenosti a skvelú energiu do ďalších turnajov. Veľké poďakovanie patrí aj hosťujúcim členom Katrin Trebišavskej, Kataríne Ehrenwaldovej a Šimonovi Červenákovi, ktorí nám pomohli dôstojne reprezentovať klub. Ďakujeme všetkým hráčom za reprezentáciu BVC Žilina a gratulujeme k bojovným výkonom počas celého víkendu.
Muži:
Filip Vančo, Maroš Holienka, František Kubový, Marko Šoltés, Šimon Červenák
Ženy:
Ella Erteltová, Silvia Mayerová, Katrin Trebišavská, Zuzana Belinská, Katarína Ehrenwaldová


