Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

2. apríl 2020 | Zita
| 9°C

Zaujalo nás

Mesto Žilina začína šiť rúška pre ľudí bez domova aj pre dôchodcov. Hľadá ďalšie šikovné ruky

Do šitia rúšok sa zapoja zamestnanci mesta a mestských organizácií. V súčasnosti má mesto k dispozícii materiál na cca 2000 rúšok. Hľadá ďalších dobrovoľníkov.

18.03.2020 | 09:10

Vzhľadom na akútnu potrebu vybavenia ochrannými osobnými pomôckami, podniklo mesto v uplynulých dňoch niekoľko opatrení. V spolupráci s mestskými poslancami sa podarilo zabezpečiť od externej spoločnosti potrebný materiál na šitie rúšok.

Konkrétne ide o 2 000 kusov nastrihanej látky zo stopercentnej bavlny a gumičky. Samospráva zároveň zaviedla systém finalizácie a logistiky distribúcie rúšok.

Do šitia sa zapoja aj zamestnanci mesta a mestských organizácií. Prednostne bude samospráva rúška distribuovať pre zamestnancov mesta a organizácií, ľudí bez domova, sociálne slabšie skupiny a starších ľudí, o ktorých sa stará samospráva a jej organizácie.

„V tomto ťažkom období sa snažíme pomáhať najmä tým najrizikovejším a najslabších skupinám obyvateľov. Som rád, že sa nám darí riešiť problémy s ochrannými prostriedkami, ktorých kritický nedostatok riešia v mnohých samosprávach na Slovensku. Chcem veľmi pekne poďakovať každému, kto sa akýmkoľvek spôsobom zapája do procesov, ktoré súvisia s preventívnymi opatreniami na zmiernenie prenosu koronavírusu. Najmä v tejto dobe sú takíto „neviditeľní“ a mnohokrát aj neznámi hrdinovia potrební viac ako inokedy,“ uviedol primátor Žiliny Peter Fiabáne.  


Keďže rúšok je stále nedostatok, Mestský úrad v Žiline vyzýva dobrovoľníkov ku spolupráci pri výrobe a zabezpečovaní ochranných rúšok pre seniorov v sociálnych zariadeniach, pre ľudí bez domova a občanov v sociálnej núdzi. Hľadáme šikovné ruky z radov aktívnych občanov, neziskových organizácií, občianskych združení a domáce gazdinky, ktoré by pre týchto ľudí vedeli ušiť dobrovoľný počet rúšok zdarma.

Ide o dobrovoľnú, bezodplatnú službu pre mesto a jeho občanov. Rúška by mali byť zo stopercentnej bavlny a pri ich výrobe musí byť dodržaná maximálna hygiena.

Ďalší záujemcovia o spoluprácu sa môžu hlásiť u zamestnankyne mestského úradu Ivany Klučkovej telefonicky na čísle: 0917 406 293 alebo e-mailom na adrese: [email protected], kde záujemcom poskytne bližšie informácie.

Autor: - r -

Zdroj: Mesto Žilina

Foto: ilustračná snímka

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod