Pacienti prichádzajú z celého Slovenska
Na oddelení pediatrickej ortopédie a spondylochirurgie sa vďaka vysokej odbornosti zdravotníkov a kvalite poskytovanej starostlivosti liečia pacienti z rôznych regiónov Slovenska. Každý prípad je podľa zdravotníkov jedinečný a vyžaduje si individuálny prístup.
O pacientov sa stará tím zložený z lekárov, sestier, praktických sestier – asistentov, fyzioterapeutov aj ďalších pracovníkov, ktorí sa podieľajú na ich liečbe a zotavení.
Trápilo ho ochorenie chrbtice
Medzi pacientov oddelenia patril aj 18-ročný Martin, ktorému diagnostikovali Scheuermannovu chorobu. Ide o ochorenie medzistavcových platničiek, ktoré sa prejavuje zvýšeným zakrivením chrbtice v predozadnom smere. Pacientov môže sprevádzať aj bolesť a obmedzenia v bežnom živote.
"Zaujímavosťou tohto prípadu je pacientova výška. Pred operáciou meral 204 centimetrov, po korekcii deformity chrbtice 209 centimetrov. Operácia dopadla úspešne, za čo patrí veľké poďakovanie a obdiv celému operačnému tímu pod vedením primára Juraja Popluhára," uvádza žilinská nemocnica vo svojom príspevku na sociálnej sieti.
Korekcia chrbtice zároveň pacientovi priniesla predpoklady na kvalitnejší život bez obmedzení spôsobených deformitou.
Každý príbeh je motiváciou
Zdravotníci zdôrazňujú, že podobné príbehy sú súčasťou ich každodennej práce. Dôveru pacientov a ich rodín považujú za veľkú česť, ale aj záväzok neustále zlepšovať poskytovanú zdravotnú starostlivosť.
Martinovi teraz prajú čo najrýchlejšie zotavenie a celej jeho rodine predovšetkým veľa zdravia a spokojnosti.


