Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

29. september 2020 | Michal, Michaela
| 11°C

Spravodajstvo

Počas sviatkov je k dispozícii pohotovosť i urgent v žilinskej nemocnici

Nemocničný personál je k dispozícii pre pacientov i počas sviatkov. Žilinská nemocnica informuje, kde a za akých podmienok sa môžete dať v prípade potreby ošetriť.

23.12.2019 | 13:41

Vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou (FNsP) v Žiline môžu pacienti vyhľadať pomoc v prípade akútnych problémov aj počas vianočných sviatkov. Zdravotnú
starostlivosť im poskytnú zdravotníci v ambulanciách pohotovosti alebo urgentného príjmu a v príslušných oddeleniach. Informovala o tom hovorkyňa FNsP v Žiline Lenka Záteková.

Ambulantná pohotovostná služba (APS) pre deti a dorast a APS pre dospelých v Žiline poskytujú zdravotnú starostlivosť pre pacientov cez víkendy a sviatky od 7.00 do 22.00 h (v pracovných dňoch od 16.00 do 22.00 h). APS pacienti vyhľadajú v prípade náhleho zhoršenia zdravotného stavu, kedy nemusí byť život v priamom ohrození, ako napríklad slabá alergická reakcia, horúčka či ošetrenie malých rán.

Pohotovosť pre deti sa nachádza na prízemí detského pavilónu (hlavný vstup), pohotovosť pre dospelých medzi vstupom do pavilónu gynekológie a pôrodníctva a na interné oddelenie. Viac informácií je uvedených na www.fnspza.sk v sekcii Informácie pre pacientov – Ambulantná pohotovosť. 

Neodkladná zdravotná starostlivosť v prípade život ohrozujúcich, náhlych a urgentných stavov, ako je strata vedomia, krvácanie, vážny úraz, bolesť v hrudníku a pod. poskytuje 24 hodín denne počas pracovných dní, víkendov i sviatkov urgentný príjem. "Prosíme pacientov, aby zvážili nevyhnutnosť návštevy urgentného príjmu v menej vážnych prípadoch, ktoré môže vyriešiť lekár v bežnej ambulancii v čase riadnej prevádzky. Vzhľadom na zneužívanie urgentného príjmu dochádza následne k preťaženiu zdravotníkov a dlhým čakacím dobám, ktoré komplikujú prácu zamestnancom a spôsobujú problémy čakajúcim pacientom," vysvetľuje Lenka Záteková. 

Lôžkové oddelenia žilinskej nemocnice sú počas sviatočných dní otvorené okrem oddelenia pediatrickej ortopédie, ktoré je zatvorené od 23. decembra 2019 do 7. januára 2020. Návštevné hodiny jednotlivých oddelení sú zverejnené na www.fnspza.sk v sekcii Informácie pre pacientov – Návštevné hodiny.

Ambulancie Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Žiline nachádzajúce sa v hlavnej budove polikliniky a v priestoroch detskej polikliniky (mimo súkromných ambulancií) sú otvorené podľa zoznamu zverejneného na www.fnspza.sk v sekcii Aktuálne – Ordinačné hodiny ambulancií FNsP Žilina počas vianočných sviatkov. 

Nemocničné lekárne žilinskej nemocnice – na prízemí a 1. poschodí hlavnej budovy polikliniky a lekáreň v detskom pavilóne sú počas sviatočných dní zatvorené. V pracovné dni medzi sviatkami ich môžu pacienti navštíviť v bežnej otváracej dobe. 

Lekárenskú pohotovostnú službu vo štvrtok 26. 12. 2019 má od 7.00 do 15.00 h Lekáreň Farmácia na prízemí hlavnej budovy polikliniky. Kompletný rozpis pohotovostných služieb lekární pre okres Žilina je k dispozícii na webe VÚC Žilina.

Autor: - r -

Foto: FNsP Žilina

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod