Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

8. december 2021 | Marína
| -8°C

Spravodajstvo

Situácia v žilinskej nemocnici je naďalej vážna, pacientov posielajú aj do iných nemocníc

Nemocnica situáciu zvláda aj vďaka prevozu pacientov do iných nemocníc.

15.10.2021 | 17:48

Ako informuje žilinská nemocnica, tak situácia je v rámci možností a vývoja pandémie ochorenia COVID-19 tento týždeň viac-menej nezhoršená. "Denne sa však stále pohybujeme na hranici 30 a viac hospitalizovaných COVID pacientov, z nich jedna tretina leží na JIS alebo áro, ktoré sú stále kapacitne plné, no zvládame to práve vďaka prevozom pacientov do iných nemocníc, ktoré majú pacientov menej, prípadne väčšiu kapacitu intenzivistických a áristických lôžok," informujú a stým, že ďakujú personálu aj z iných nemocníc.

"Ďakujeme aj našim kolegom v Žiline, ktorí nepoľavili a ďalej ťahajú smenu za smenou. K dnešnému ránu sme mali hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19, z nich 3 na umelej pľúcnej ventilácii a ďalší 5 na neinvazívnej ventilácii. Očkovaných je 5 a neočkovaných 26. Očkovaní sú stále výhradne pacienti s pridruženými diagnózami (onkologickí, závažní kardiopacienti), neočkovaní, žiaľ, mladšie ročníky aj bez iných zdravotných problémov," doplnili. 


Najmladšími hospitalizovanými sú dnes traja muži ajedna žena vo veku 34 až 39 rokov, z nich 38-ročná žena a 39-ročný muž priamo na JIS. Všetci štyria nezaočkovaní. Spomedzi zaočkovaných je najmladším hospitalizovaným 65-ročný pán s onkologickým ochorením.

Autor: - r -

Foto: Archív FNsP

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod