27. apríl 2024 | Jaroslav
| 14°C

Štyri góly Makova, štyri góly pre Bytču

Nováčikovi najvyššej stredoslovenskej súťaže – Majstrovstiev regiónu STRED, Makovu, úvod do nového ročníka vyšiel, keď využil výhodu domáceho prostredia a Rakytovciam nastrieľal štyri góly. Horšie dopadli futbalisti Bytče, ktorí si z ihriska svojho súpera odviezli štvorgólový prídel. Teplička na Liptove bola, minimálne v prvom polčase, lepším mužstvom, ale napokon odchádzala bez bodového zisku.

05.08.2013 | 14:41

LIPTOVSKÁ ŠTIAVNICA – 1. FC Teplička n./Váhom 3:0 (0:0)
GÓLY: 56. Mahút, 70. Dzuriak, 79. Alamský. ŽK: Šiška, Kiník (L. Štiavnica).
Teplička: Škrobák – Adamec,  Petruš, Pavlus, Miko, Bugala, Beniač (71. Knapec), Tabak, Murárik, Mrázik (81. Ponechal), Filo.
Stretnutie dvoch rozdielnych polčasov. V prvom mali hostia viackrát možnosť ísť do vedenia, ale ani Filo, ani Mrázik dobré príležitosti nevyužili. V jednom prípade domáceho gólmana pri strele Murárika zachránila tyčka. V druhom polčase hra hostí upadla, čo využili domáci na vsietenie troch gólov. Vedenie 1. FC Teplička dáva do pozornosti zmenu hracieho času domácich stretnutí, pôjde o sobotu UHČ.

KALINOVO – BYTČA 4:0 (1:0)
GÓLY: 83., 90. Máč, 37. Šulej, 88. Balaško. ŽK: Pauer (Bytča).
Bytča : Porubčan – Pauer, Špánik, Šamaj, Hrenák, Málik, Čikota, Paiš, Šebeňa, Krištof (85. Baláž), Šichman.
Futbalisti Bytče držali krok s domácimi len v prvom polčase, v závere zápasu doslova odpadli a inkasovali tri góly v rozpätí ôsmich minút.

TISOVEC – ČADCA 1:1 (1:1)
GÓLY: 14. Sudor – 13. Zubka. ŽK: Janščo, T. Tlelka (Čadca).
Čadca : Hlava – Novotný, J. Tlelka, Kormanec, T. Tlelka, Pagáč, Zubka (26. Janščo), Ferenčák (83. Stenchlák), Polka (66. Michalina), Kubišta, Kubica.
O výsledku zápasu rozhodli dve minúty. Najskôr nová tvár v drese Čadce Zubka unikol z polovice ihriska a dostal hostí do vedenia. O minútu neskôr Sudor strelou zo šestnástky vyrovnal. Čadčania si po inkasovanom góle vytvorili celý rad šancí, nepremenili ich a tak doslova darovali bod domácim.

KRÁSNO n. KYSUCOU – NOVÁ BAŇA 0:0
ŽK: Rusnák, Seko, Lušnák, Šidlo – Uličný, Petráš.
Krásno n. Kysucou : Lastovica – Švábik, Blahuta, Seko, Timek, Sýkora, Rusnák (86. Vadoslavjevič), Kopásek, Tomčala (46. Šidlo), Lušňák, Jakubec.
Krásno malo počas celého zápasu tlak, vytvorilo si celý rad šancí, ale ani jednu sa im nepodarilo prekonať. Najslabším mužom na ihrisku bol hlavný rozhodca Poláček.

BADÍN – KYSUCKÉ NOVÉ MESTO 1:3 (1:2)
GÓLY: 26. Rebek – 2. Kňazovič, 28. Chovavko, 85. Boris. ŽK: Dubovický, Rebek – Kopas. ČK: Rebek (po 2 ŽK).
Kysucké Nové Mesto : Kosa – Mozol (36. Janec), Belaník, Kopas, Martinec, Židek (71. Frinte), Kňažovič (84. Jánoš), Chovanko, Boris, Baranec, Bočej.
Omladené mužstvo Kysučanov sa proti nováčikovi súťaže vyplo k dobrému výkonu. Už v 2. min. ich dostal do vedenia Kňazovič, Chovanko zvýšil na 2:0. Domáci Rebekom korigovali výsledok, ale skúsený Boris päť minút pred koncom poistil zaslúžené víťazstvo hostí.
MAKOV – RAKYTOVCE 4:1 (1:0)
GÓLY: 60., 86. Číž, 7. Ljubenovič, 90. Planeta – 75. Hejčík. ŽK: Korček – Greško, Kahát, Styk.
Makov : Dička – Barčák, Korček, Číž (90. Pavlík), Pavlica, Putorík, Planeta, Kucej, Pliešovský, Šustek, Ljubenovič (81. P. Putorík).
Nováčik mal dobrý vstup do zápasu, keď už v 2. min. Ljubenovič popri brankárovi hostí strelil úvodný gól. Domáci boli počas celého zápasu aktívnejší a svoju prevahu vyjadrili ďalšími troma gólmi a to aj zásluhou strelecky disponovaného Číža.

Ostatné výsledky 1. kola: Brusno – Lučenec 4:1 (3:1), Púchy 2, Soják, Chrenovský – Lavrík (11 m). Závažná Poruba – Dolná Ždaňa B 2:3 (1:2), M. Droppa, vlastný – Abrahám 2, Urgela.

Program 2. kola – sobota 10. augusta o 16.30 h: Rakytovce – K. N. Mesto, D. Ždaňa B – Kalinovo, Lučenec – Krásno nad Kysucou, Čadca – Brusno, Teplička nad Váhom – Tisovec, nedeľa 11 augusta o 10.30 h: Bytča – Badín, o 16.30 h: N. Baňa – Z. Poruba, Makov – L. Štiavnica.