Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

25. február 2021 | Frederik, Frederika
| 2°C

Spravodajstvo

V Žiline sa rozmohli krádeže. Tieň podozrenia padol na Rómov

Do redakcie nám počas minulého týždňa prišla správa o vykradnutí jednej večierky na žilinskom sídlisku. Neprešlo ani pár dní a na Národnej ulici sa udial pokus o vlámanie, ktorý si všimli okoloidúci. Pandémia postupne odkrýva ďalšiu tienistú stránku života, a to je rastúca kriminalita.

21.01.2021 | 12:17

NA MUŠKU SI VZALI TRADIČNÚ VEČIERKU

Pani Berzáková prevádzkuje večierku na Ulici 1. mája v Žiline už vyše 30 rokov, pre potreby ľudí bola k dispozícii, ako sa hovorí, piatky aj sviatky. Do redakcie nám poslali túto správu jej rodinní príbuzní s cieľom prispieť k tomu, aby vypátrali páchateľa. Podľa slov majiteľky majú všetko v rukách policajti, kamerové záznamy odhalili podľa správ žilinskej verejnosti „známu firmu“ rómskeho pôvodu. „Stalo sa to v noci z 11. na 12. januára, samotnú krádež zachytila aj naša kamera. Zobrali nám priesvitné prepravky na pečivo a ukradli všetky drahé alkoholy od výmyslu sveta, dva počítače, telefón, dezerty, cukríky a vybielili celú chladničku od syrov. Odhadom to bola škoda okolo 5-tisíc eur, dodnes zisťujem, čo nám všetko ukradli. Pripravili nás aj o to málo, čo ledva stačilo na prežitie v tejto dobe,“ povedala nám pani Berzáková. Majiteľka odovzdala prípad do rúk polície a po zverejnení fotografií z kamerového záznamu na sociálnej sieti sa jej začali ozývať ľudia s jasnými indíciami a aj konkrétnymi menami páchateľov. „Volali mi ľudia, že táto trojica zlodejov Rómov sú v Žiline „známa firma“. Vraj v Lidli dosť často kradnú syry a podobné výrobky.“

ROZBITÉ VÝKLADY NA NÁRODNEJ

Cestou do práce si každý človek smerom z Národnej ulice do centra Žiliny všimne rozbitý výklad dvoch prevádzok. Jednou je predajňa drahých šperkov a druhou pobočka bankovej spoločnosti. Podľa našich informácií sa neznámy lupič rómskeho pôvodu snažil vlámať do týchto priestorov, no nepodarilo sa mu to. Malo ísť o obyvateľa Prievidze, ktorého polícia vo štvrtok 14. januára nakoniec dolapila. Ďalší priebeh rieši prokurátor spoločne s políciou, páchateľ čelí závažnému zločinu, ktorý spáchal počas vyhláseného núdzového stavu. „V skorých ranných hodinách vo štvrtok 14. januára zadržala policajná hliadka v Žiline podozrivého muža, ktorý mal dlažobnou kockou rozbiť dvojdielnu sklenenú výplň výkladu vľavo od vstupných dverí do predajne Bohemia Zlato a dvojdielnu sklenenú výplň na pobočke Prvej stavebnej sporiteľne.  V uvedenej veci poverený príslušník Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Žiline začal trestné stíhanie vo veci prečinu poškodzovania cudzej veci. Vzhľadom na vykonávané procesné úkony, poskytnutie bližších informácií nie je možné, nakoľko by to mohlo zmariť alebo sťažiť objasnenie a vyšetrenie veci,“ ozrejmila Gabriela Kremeňová z Krajského riaditeľstva  Policajného zboru v Žiline.

Autor: - r -

Foto: archív

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod