Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

22. jún 2021 | Paulína
| 21°C

Šport

Výhra Bánovej i Jasenovského gól putovali do neba

Bánová zvládla prvý duel po reštarte, keď pokorila Krásno nad Kysucou 2:1. Víťazný gól tesne pred polčasom strelil rodák z Ďurčinej Peter Jasenovský (29), ktorý nedávno pôsobil aj v MŠK Žilina. Po stretnutí pre náš týždenník prezradil svoje pocity z prvého majstrovského zápasu po dlhej pauze.

01.06.2021 | 20:50

Bez ohľadu na výsledok – prevláda vo vás radosť, že vôbec môžete hrať súťažné zápasy?

Po siedmich mesiacoch to bolo výborné. Hrali sme už aj nejaké prípravné zápasy, no „majstrák“ je predsa niečo iné. V 3. lige sa hrá o postup či zostup, náboj tam teda bude do konca tejto sezóny. Všetkých chalanov najviac tešilo, že prišlo veľa fanúšikov a mohli sme sa s nimi tešiť z troch bodov.

Výhra sa nerodila ľahko, preverilo vás Krásno dostatočne?

Oni hrali na jeseň dobrý futbal, očakávali sme defenzívnejší štýl a je vidieť v tíme rukopis trénera Berešíka. Nemali sme veľa šancí, dve z nich sme premenili a som rád aj za môj gól po peknej akcii, keď som dával do prázdnej brány po prihrávke Adama Bechného. Z nášho výkonu som bol milo prekvapený.

Mal pre vás tento gól špeciálnu príchuť? Chutil po dlhej pauze viac než iné v sezóne?

My sme mali motiváciu už pred zápasom ako tím vyhrať, aby sme si uctili pamiatku nášho fanúšika, otca brankára Petra Kosu. Snáď mal z nášho výkonu radosť hore v nebi.

Pribudne niečo do klubovej kasy za víťaznú trefu?

My za gól nemáme nič, ale za rozhovory v novinách je tam suma 5 eur alebo dáka fľaštička. Takto to tam ale nepíšte, nech to nevyznie, že veľa pijeme. Nabudúce už radšej volajte spoluhráčom.

Nabudúce nedávajte víťazné góly a sme dohodnutí.

V tom prípade to beriem všetkými desiatimi. Smejem sa, ale sme skutočne výborná partia a budeme chcieť vyhrať každý zápas. Aj tieto zvyšné zápasy nám dajú veľa po kondičnej i hernej stránke, aby sme sa pripravili na novú sezónu. I keď predvídať či plánovať do budúcna sa v dnešných časoch asi nedá.

Ciele do konca sezóny sú udržať sa v strede tabuľky?

Máme odohrať ešte štyri kolá, keď zvládneme ešte nejaký domáci zápas, tak 7. miesto bude spokojnosť. Na momentálnu situáciu, mladý káder, je to fajn umiestnenie.

 

Autor: Juraj Vnuk, redaktor

Foto: archív P.J.

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod