Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

2. jún 2020 | Xénia
| 8°C

Spravodajstvo

Žilinčania zadebnili budovu, ktorá roky mátala obyvateľov Vlčiniec, FOTO

Opustená budova predstavovala v súčasnej dobe globálnej pandémie riziko, keďže sa v nej schádzali bezdomovci.

03.04.2020 | 17:00

Opustená budova bývalého baru a pizzerie na sídlisku Vlčince spôsobuje Žilinčanom roky starosti. V nevyužitom objekte sa začali schádzať ľudia bez domova, ktorí mnohokrát znečisťovali okolie a vzbudzovali verejné pohoršenie a sťažnosti. Samospráva problém riešila niekoľkokrát a vždy v rámci kompetencií, ktoré jej vo vzťahu k súkromnému vlastníctvu nehnuteľnosti dovoľuje legislatíva.

Z osobnej iniciatívy žilinského primátora Petra Fiabáne a zamestnancov mesta ako súkromných osôb a obyvateľov Žiliny bol objekt v uplynulých dňoch zadebnený a zabezpečený proti vstupu.


Dôvodom na rázne riešenie Žilinčanov je fakt, že v budove naďalej hromadne stretávali ľudia bez domova, čím potenciálne hrozilo nebezpečenstvo šírenia ochorenia COVID-19 spôsobeného koronavírusom SARS-CoV2.

„Mimoriadna doba prináša aj mimoriadne riešenia. Som veľmi rád, že sme problém s objektom na Vlčincoch ako zodpovední občania Žiliny rýchlo vyriešili. Zvlášť v tejto neľahkej dobe šírenia pandémie predstavovala opustená budova na sídlisku obrovské riziko jednak pre ľudí, ktorí sa v nej zhromažďovali a jednak pre obyvateľov mesta. Ďakujem všetkým, ktorí sa do vyriešenia tohto problému zapojili a rovnako môže s dobrým úmyslom postupovať každý z nás,“ podotkol primátor Peter Fiabáne.  

Problémy s nehnuteľnosťou, ktorá je v súkromných rukách, sa usilovala samospráva riešiť niekoľkokrát. Orgán štátneho stavebného dohľadu môže aj v prípade uvedenej nehnuteľnosti postupovať len v súlade s tým, čo mu ukladá zákon. Samospráva nemôže do súkromného objektu vstupovať, ani ho zabezpečovať proti vstupu iných osôb, keďže je to výlučným právom vlastníka budovy.

Autor: - r -

Zdroj: Mesto Žilina

Foto: Mesto Žilina, redakcia

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod