Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

9. jún 2023 | Stanislava
| 12°C

Spravodajstvo

Žilinská nemocnica upozorňuje na nedisciplinovaných vodičov, zaparkujú často aj na zeleni

Nie je výnimkou, že zaparkované vozidlá blokujú priestor pred urgentným príjmom.

14.01.2022 | 17:49

Problém s parkovaním v žilinskej nemocnici sa ťahá roky. Areál využívajú na parkovanie aj tí, ktorí nejdú na žiadne vyšetrenie. Výnimkou nie je ani parkovanie na zeleni. 

"Chápeme, že situácia s parkovaním v areáli našej nemocnice nie je jednoduchá, no napriek väčšiemu množstvu áut sa skutočne dalo nájsť lepšie parkovacie miesto (napríklad na záchytnom parkovisku) namiesto parkovania spôsobom, ktorý je zachytený na fotke. Areál nemocnice a najmä parkovanie priamo pri budovách sa nafúknuť, žiaľ, nedá, takže niekedy naozaj neostáva iná možnosť, ako zaparkovať o kúsok ďalej, napríklad aj na záchytných parkoviskách," reaguje na nedisciplinovaných vodičov nemocnica. Parkovanie na verejnej zeleni skutočne nie je riešenie.


 

"Rovnako zdôrazňujeme, že priestor za urgentným príjmom je určený výhradne pre záchranky, ktoré môžu na urgent privážať i vášho blízkeho. Často rozhodujú sekundy.
Pri osobách s obmedzeným pohybom odporúčame využiť spôsob "vyložiť - naložiť", čiže aj v prípade starších pacientov ich odviezť priamo k budove a následne auto preparkovať. Je nám ľúto, no v žiadnej nemocnici nie je kapacitne možné vybudovať tesne pri každom pavilóne dostatočné množstvo parkovacích miest, aby sme pokryli desiatky vozidiel, ktoré by tam taktiež radi zaparkovali," vysvetľujú. 

Mestská polícia preto aj v tomto prípade vodičovi udelila blokovú pokutu. "Upozorňujeme, že pokutu môže polícia udeliť za nesprávne parkovanie aj bez toho, aby vám na vozidle zanechala blokovacie zariadenie alebo výzvu. Ak parkujete podobne ako vodič na fotografii a vaše auto nájdete bez "lístka" či takzvanej "papuče", stále môžete počítať s možnosťou objektívnej zodpovednosti, kedy vám bude upozornenie doručené priamo domov a pokuta bude už o niečo vyššia. Prosíme preto všetkých pacientov, návštevníkov i zamestnancov, využívajte dostupné parkovacie miesta, aj keď sa nachádzajú o niečo ďalej od budovy, do ktorej máte namierené."

Apelujú na vodičov, aby mysleli pri parkovaní nielen na prejazd štandardných vozidiel, ale predovšetkým vozidiel záchranných zložiek, ktoré sú omnoho väčších rozmerov ako sanitka či hasičské auto. "Nesprávnym parkovaním môžete vážne obmedziť prípadnú záchranu života či majetku a niesť za to zodpovednosť. Myslime na to, že parkujeme v nemocnici, nie v obchodnom centre."

Autor: - r -

Foto: Archív FNsP

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod