Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

20. jún 2021 | Valéria
| 15°C
Jozef Federič už v športovom nebi

Šport | 17.06.2021 09:06

Jozef Federič už v športovom nebi

Ťažko nachádzame slová, keď sa s niekým navždy lúčime. Jozef Federič odrazu nie je medzi nami, medzi živými. Opustil nás vo veku 73 rokov nečakane vo štvrtok 10. júna 2021 po krátkej hospitalizácii v žilinskej nemocnici.

Vydarený Swap rastlín v Žiline

Spravodajstvo | 16.06.2021 17:48

Vydarený Swap rastlín v Žiline

V poradí už 3. ročník eventu Swap rastlín sa konal na železničnej stanici Žilina – Záriečie. Organizátorky výmeny Simona Grinčová a Petra Čechová nám potvrdili, že láska k rastlinám rastie čoraz silnejšie aj v Žiline.

NAŠE ZDRAVIE -  Dá sa vyhnúť tomu, aby som sa v lete toľko nepotil?

Spravodajstvo | 16.06.2021 16:34

NAŠE ZDRAVIE - Dá sa vyhnúť tomu, aby som sa v lete toľko nepotil?

Letné obdobie to nie je len zobrať si uterák a skočiť si do prvého jazera. Istý typ ľudí má veľké šťastie, že sa opáli pekne do hneda. Ale čo ostatní? Čo okrem spálenia spôsobí dlhší pobyt na slnku? A je vôbec ešte pravda, že mi hrozí pleseň alebo zápal na plavárni? Na otázky zamerané na letné obdobie a s ním spojené opaľovanie, kúpanie a celková starostlivosť o pokožku odpovedá Milada Kullová, vedúca lekárka Ambulantného centra dermatovenerológie FNsP Žilina.

Heroický výkon Zádubnia v Súľove

Šport | 16.06.2021 09:03

Heroický výkon Zádubnia v Súľove

Pravé futbalové srdcia niekoľkokrát dokázali, že žiadny zápas nie je stratený a je jedno, či hráte Ligu majstrov alebo najnižšiu triedu oblastnej futbalovej súťaže. Uplynulú nedeľu sa malý futbalový zázrak podaril hráčom TJ Hviezda Zádubnie, ktorí v Súľove prehrávali už 2:0 a aj bez dvoch vylúčených hráčov napokon dokázali výsledok otočiť hetrikom Mareka Holeša.

V Rajci začali turné koncertov

Z regiónu | 16.06.2021 08:52

V Rajci začali turné koncertov

Pro Musica Nostra Thursoviensi prinavracia hudobný život na miesta, kde ho publikum v minulosti bežne vyhľadávalo. Program festivalu je pestrý a ponúka dramaturgiu zostavenú z diel významných slovenských i svetových skladateľov. Interpretmi jednotlivých koncertov sú výrazné osobnosti slovenského a zahraničného interpretačného umenia.

Zničili prechod cez potok vo Višňovom

Z regiónu | 16.06.2021 08:51

Zničili prechod cez potok vo Višňovom

Vo Višňovskej doline len týždeň vydržali mostíky cez potok Rosinka. Niekto sa ich rozhodol poškodiť. Napokon ich zničil a tak sťažil prejdenie na druhú stranu brehu.

Na Solinkách vysadia 245 stromov

Spravodajstvo | 16.06.2021 08:39

Na Solinkách vysadia 245 stromov

Výsadba nových stromov na žilinskom sídlisku ide do finále. Tento projekt nahrádza stromy, ktoré boli vyrúbané kvôli nedávnej výmene parovodu a zároveň vytvára nové zelené zóny chrániace pred vysokými teplotami.

Marek Mintál pred európskym šampionátom: Strach nemáme, no rešpekt áno

Šport | 11.06.2021 14:08

Marek Mintál pred európskym šampionátom: Strach nemáme, no rešpekt áno

Futbalová horúčka naberá na obrátkach. Slovenskí reprezentanti sa od pondelka 14. júna predstavia na európskom šampionáte, keď v základnej skupine postupne vyzvú Poľsko, Švédsko a Španielsko. Priamo zo sústredenia v Rakúsku sme vyspovedali pre Žilinský večerník asistenta trénera a žijúcu legendu futbalu pod Dubňom Mareka Mintála (43).

Životný prestup dlhoročnej opory Zádubnia

Šport | 10.06.2021 13:58

Životný prestup dlhoročnej opory Zádubnia

Uplynulý piatok 4. júna sa konala veľká slávnosť v klube, ale mimo futbalového ihriska. Dlhoročný pilier zadných radov TJ Hviezda Zádubnie Miroslav Harvánek absolvoval životný prestup.

NAŠE ZDRAVIE - Tečie mi z nosa. Môže to byť alergia? Kamarát je silný alergik, ako ho mám v prípade núdze zachrániť?

Spravodajstvo | 10.06.2021 11:09

NAŠE ZDRAVIE - Tečie mi z nosa. Môže to byť alergia? Kamarát je silný alergik, ako ho mám v prípade núdze zachrániť?

V dnešnej rubrike sa zameriame na istú neduhu, trápiac práve v období končiacej sa jari a začínajúceho sa leta. Je ňou alergia. Momentálne nás môže trápiť upchatý nos, neustále kýchanie či smrkanie. Sú to prejavy alergie na peľ. Ale čo ak máme iné prejavy? Alebo nimi trpíme inokedy či celý rok? V čom spočíva výnimočná liečba alergie a v čom sila byliniek nám prezradili imunoalergologička Dagmar Paulínyová.

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod