| 5°C

Basketbalisti v nadstavbe stále bez prehry

01.02.2013 | 13:37

Muži I. liga, nadstavba skupiny o 9 – 16. miesto:

2.kolo: Akademic ZU Žilina/Medik Martin – ŠKP Filozof Bratislava 70:64(34:32). Body Žiliny: Bučák 17, Mičian 15, Ohrádka 12, Čierny 9, Hájek 7, Prica 4, Petkov 4, Stránsky 2. Tréner: Ľubomír Vinka. Trestné hody: 15/8 – 23/16. Fauly: 25/21. Trojky: 0/4.
V sobotňajšom zápase s kvalitným súperom sa s výnimkou Mičiana a Bučáka Žilinčanom nedarilo strelecky, ale pozorne bránili. Vo vyrovnanom priebehu sa ani jednému tímu nepodarilo získať rozhodujúci náskok. Dve minúty pred koncom bolo 66:64, záver zvládli domáci lepšie ,oporami tímu boli Mičian s Bučákom.

3.kolo: Akademic ZU Žilina/Medik Martin - MBK Lokomotíva Sereď 98:81(45:42). Body za Žilinu: Hájek 20, Mičian 20, Stránsky 19, Bučák 12, Ohrádka 11, Prica 10, Čierny 4, Barčík 2. Trestné hody : 31/19 – 21/12, Fauly : 20/29. Trojky: 1/9.
Nedeľný duel mal podobný priebeh ako v sobotu, domáci však slabšie bránili, ale mali dobrú streleckú mušku. Rozhodnutie padlo v záverečnej štvrtine, keď hostia odpadli po kondičnej stránke. Výsledok prikrášlil Hájek trojkou z polovice ihriska.
Po troch kolách nadstavby sú Žilinčania bez prehry a  na čele tabuľky nadstavby o 9-16. Miesto.
4. a 5. kolo bude v Žiline o dva týždne, v sobotu hostíme Trnavu a v nedeľu Holíč.