
Areál hradu sa otvorí o 10:00 hod dopoldnia. Návštevníci sa môžu opäť tešiť na domáce výrobky, farmárske produkty a rôzny zaujímavý tovar v remeselných stánkoch či prezentáciu stredných odborných škôl v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. Chýbať nebudú tvorivé dielne zamestnancov Považského múzea ani život sovičiek v podaní zoskupenia Čarovná moc prírody. „Tento rok sme pripravili viaceré novinky pre najmenších návštevníkov. Prvou bude bublinová show v lipovej aleji, ktorá sa nám osvedčila na otvorení sezóny známom ako Budatínske leto. Druhou novinkou je šarkaniáda, ktorá bude na lúke pod hradom. Veríme, že počasie nám bude priať a zapojí sa čo najviac detí,“ priblížila kultúrna manažérka Sabina Pavlíková.
Hlavný program na pódiu začne o 13:00 hod slávnostným otvorením. Deti zabaví originálne predstavenie s názvom RozKrávka v podaní Divadla PIKI. Potom sa divákom predstaví Martin Geišberg s Luciou Korenou. Vrcholom programu bude koncert kapely Bad Karma Boy o 16.00 h.
Rušno bude i v hrade, kde sa okrem klasických sprevádzaných prehliadok budú konať aj detské prehliadky s princeznou. Tie sú určené najmä pre menšie deti, keďže sú interaktívne a časovo menej náročné. „Princezná Katarína porozpráva malým návštevníkom, ako sa žilo na Budatínskom hrade, ukáže im jeho skryté miesta a spoločne vystúpia aj na jeho najvyšší bod,“ uviedla vedúca lektorov Katarína Maršalová.
Viac informácií na www.pmza.sk.