Žilinský Večerník

30. máj 2024 | Ferdinand
| 8°C

Kultúra

Chcete sa zabaviť? Komédia Bosé nohy v parku vás zaručene rozosmeje

  • 23.10.2019 19:00  Dom odborov Žilina
Skvelá komédia o manželstve, medových týždňoch, ale aj o tom, čo sa deje, keď vám do bytu začne padať sneh, či vaša matka znovu zahorí láskou. Už v stredu 23. októbra v Dome odborov v Žiline.

11.10.2019 | 07:45

Hra Neila Simona Bosé nohy v parku patrí k textom, ktoré si aj mnoho rokov po svojom vzniku zachovávajú sviežosť a aktuálnosť.

V centre záujmu hry, ktorá sa okrem iného dočkala aj úspešného filmového spracovania s Jane Fondovou a Robertom Redfordom v hlavných úlohách, je mladá dvojica čerstvých novomanželov, ktorí si ešte len zvykajú na pravidlá a zákony spolužitia.


Začiatok ich manželstva je navyše poznačený sťahovaním sa do nového bytu, ktorý ani zďaleka nespĺňa štandard, na ktorý sú obaja zvyknutí z predošlého života.

Tento stav, keď jeden druhého spoznávajú v krízovej situácii a keď sa objavujú aj dosiaľ skryté charakterové nedostatky, vyvoláva viacero humorných situácií, ale aj „dramatických“ chvíľ. Bosé nohy v parku sú veľkou príležitosťou pre štvoricu hercov. Všetky postavy sú napísané plnokrvne so zmyslom pre humor a situačnú komiku.

Kedy a kde: streda 23. októbra o 19.00 hod v Dome odborov v Žiline

Réžia: Jozef Krasula

Hrajú:  Lucia Hurajová, Marek Majeský, Marta Sládečková, Štefan Kožka, Richard Klvač

Dĺžka predstavenia: 100 minút (bez prestávky)

Vstupenky: www.ticketportal.sk


Autor: - r -

Foto: archív

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod