Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

2. jún 2020 | Xénia
| 8°C

Spravodajstvo

Opatrenia vlády im nič nehovoria, v Lesoparku Chrasť opekala skupina asi 15 ľudí

Mestská polícia pred pár dňami dostala avízo na hlučne zabávajúcu sa partiu ľudí, ktorí si aj napriek zákazu zhromažďovať sa vo väčších skupinách opekali v žilinskom lesoparku.

09.04.2020 | 10:00

Na veselú skupinku, ktorá si spríjemňovala čas opekaním v Lesoparku Chrasť, upozornila žilinských mestských policajtov oznamovateľka. V sobotu 4. apríla okolo 16.30 h zavolala na Operačné stredisko MP Žilina, že sa v lesoparku zrdžiava partia ľudí konzumujúcich alkoholické nápoje.

„Hliadkou MP bola na mieste vykonaná kontrola, zistená asi 15-členná skupina osôb, ktorá opekala mäso a konzumovala alkohol. Všetci boli veľmi silne pod vplyvom alkoholu. Pri kontakte s hliadkou MP vystupovali veľmi agresívne a len po dlhom pohovore a s veľkými výhradami priestranstvo opustili a odišli do miest bydlíska," informovala o nedávnom zásahu Mestská polícia v Žiline.

Aj napriek opatreniam ako nosiť rúško, dodržiavať minimálny odstup, nezhlukovať sa vo veľkých skupinách riešila mestská polícia počas prvého aprílového víkendu až niekoľko pohovorov, kedy ľuďí upozorńovala na potrebu chrániť sa ochrannými pomôckami a neskupinkovať sa na námestiách, ihriskách, športoviskách...V jednom prípade bola zistená otvorená prevádzka, ktorá nerešpektovala nariadenia vlády SR.

Autor: - r -

Foto: Žilina-Gallery, Pixabay

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod