20. apríl 2024 | Marcel
| 1°C

Bánová po penalte prišla o bodový zisk

Súboj 17. kola V. futbalovej ligy skupiny A medzi vedúcimi mužstvami tabuľky, Predmierom a Bánovou, vyšiel v prospech domácich. Tí vsietili zásluhou Marka Bajzu jediný gól. Šesť minút pred koncom Stalmašek zahodil pokutový kop a tak Predmier zostal na čele tabuľky. A to s rovnakým počtom bodov ako druhý Staškov, ktorý v zápase s Belou dosiahol hokejový výsledok. Rozdielom triedy prehrala pri Váhu v Strečne i Divinka.

16.04.2013 | 14:33

PREDMIER - BÁNOVÁ 1:0 (1:0) Gól: 17. Bajza. ŽK: Klus – Stalmašek, L. Ďuratný, Perecár, Gaňa. ČK: Stalmašek (po 2 ŽK).
Predmier: Uríček – Klus, Štefún, Š. Sluka, P. Pobijak (87. Chválnik), Škrobák, Novisedlák, B. Sluka, Súkeník, Bajza (90. Hujo), Šimoník.
Bánová: Juhás – Ďurica, Stalmašek, D. Ďuratný, Barčiak (81. Paiš), Zimányi, Sulovský, Perecár (66. T. Ďuratný), Halama, Harman, Gaňa.
Tesný výsledok sa zrodil v zápase prvých mužstiev tabuľky. Počet príležitostí na vsietenie gólu v prvom polčase bol 2:1 pre domácich, ale na góly viedli práve oni, zásluhou Marka Bajzu. V druhom polčase to bol vyrovnané. Šance spálili obe mužstvá. Najväčšiu však Stalmašek z Bánovej, ktorý šesť minút pre koncom nepremenil pokutový kop, navyše videl červenú
kartu.

STAŠKOV – BELÁ 5:3 (2:2) Góly: 67., 72. Grečmal, 22. Kaličák, 45. Páleník, 59. Badura – 7. Šugár, 9. Sloviak, 62. Ševčík. ŽK: Polka, M. Gottwald – Sloviak.
Staškov: Slíž – P. Gottwald, Čambora, Grečmal, M. Gottwald, Kaličák, Rudinský (68. Perďoch), Badura, Paleník (81. Gajdošík), Polka (66. Babiš), Michalík.
Belá: Zavalindrogra – Hreus (24. Franek), Vrábel, Laščiak (76. Vrábel), Čepela, J. Sloviak, M. Sloviak, Holúbek, Macho, R. Šugár, Užák, Franek, Ševčík, Cvacho (61. Ševčík).
Hokejový výsledok sa zrodil na ihrisku tretieho mužstva tabuľky. Hostia mali lepší vstup do zápasu a domácich dvoma gólmi zaskočili. Našťastie do polčasu sa im ešte podarilo vyrovnať.
V druhej polovici Staškov dominoval, výsledkom boli tri góly, i keď príležitostí bolo na viac.

STREČNO – DIVINKA 3:0 (2:0) Góly: 36. Barošinec, 38. J. Beháň (11 m), 90. Michna. ŽK: M. Samec – J. Korista, P. Korista, Ľ. Korista.
Strečno: Turčan – J. Melo, M. Samec, Fraško, Trhančík, Torpiš (61. Michna), Sokolovský, P. Beháň, J. Beháň, V. Oberta (70. Honko), Barošinec (81. Kán).
Divinka: Holec – Slovák, S. Ovečka, Trnovec, Buček, J. Korista (46. Ľ. Korista), Kubáň, Kopas (46. Kinet),Holeša, P. Korista, Mano (78. Ľ. Ovečka).
Strečno začalo aktívnejšie. Už v 6. minúte mal na kopačke gól Barošinec, ale hlavný rozhodca ho pre ofsajd neuznal. O 20 minút si to však vynahradil, keď premenil centre V. Obertu. O dve minúty neskôr bol faulovaný Patrik Beháň a Jakub bezpečne nariadený pokutový kop premenil. V druhej časti domáci hrali v miernom útlme, hostia si vypracovali niekoľko príležitostí. Divákov však
upokojil v poslednej minúte striedajúci Michna, ktorý pečatil cenné víťazstvo Strečna.

STARÁ BYSTRICA – KOTEŠOVÁ 0:0 ŽK: Mačejko (St. Bystrica).
Stará Bystrica: Poništ – Mačejko, Poništiak, Dubovický, Vojtek, Štrba (46. Šulský), Fekula, V. Melišík, J. Melišík, L. Melišík, Janíček (46. Dubnický), Držiak.
Kotešová: Pupík – Čička, Galovič, Kmeť, Mozolík, Urban, Hrmica, Kadák, Gašperec, Papšo, Kmecík.
Typický prvý jarný zápas. Hralo sa od šestnástky po šestnástku. Obe mužstvá si nevytvorili veľa príležitostí a tak sa rozišli spravodlivou, i keď bezgólovou, remízou.

RAJEC – SKALITÉ 0:2 (0:1).  Góly: 39., 54. Krčmárik. ŽK: M. Špilák, Čanecký (Skalité).
Rajec: Fraštia – Paulíni, Pekara, Basara, Kalina, Kordiš, Kašuba, Hájek, Ďurčanský, Panák, Židek.
Skalité: Krišica – L. Špilák, Maňák, M. Špilák, D. Čanecký, Mudrík, M. Serafín, A. Serafín, J. Čanecký, Krčmárik, Krenžel.
V zápase tabuľkových súperov to bolo pomerne vyrovnané. Hostia však dvoma gólmi Krčmárika, po jednom v každom polčase, rozhodli o svojom piatom víťazstve v sezóne.

RADOĽA – NOVÁ BYSTRICA 4:1 (3:0) ŽK: P. Gašinec, Marčan – Ďurný, Dubovický, Griga. ČK: Dubovický (po 2 ŽK).
Radoľa: P. Gašinec – Harcek, Pavlas (68. Marčan, , Šuták, Vnuk, Žubor, E. Gašinec, Ľubor, Jakubec (88. Greguš), Kováčik (65. Kuriak), Valík.
Nová Bystrica: Adamčík – Škrongy, T. Chovanec, V. Chovanec, Cáder, Ďurný, Dubovický, Griger, Cabadaj, Drozd, Haľvorný.

Zápas Terchová – Radoľa bol pre nespôsobilý terén odložený.

14. N. Bystrica 14 2 0 12 24:43 6
PROGRAM – 18. kolo – nedeľa 21. apríla o 16. h: Raková – Strečno, Divinka – Rajec, Skalité – St. Bystrica, Kotešová – Radoľa, N. Bystrica – Staškov, Belá – Predmier, Bánová – Terchová.