27. apríl 2024 | Jaroslav
| -2°C

Bytča utŕžila poriadne prehry

Futbalisti Žiliny B/Kotrčinej Lúčky pokračujú v jarnej časti Majstrovstiev regiónu STRED v streleckých hodoch. V dohrávke 14. kola zvíťazili nad druhým Kalinovom rozdielom triedy, v 22. kole si pripísali štvrté jarné víťazstvo na ihrisku posledného Zvolena. V doterajších štyroch zápasoch odvetnej časti nastrieľali futbalisti Béčka Žiliny svojim súperom úctyhodných devätnásť gólov

07.05.2013 | 13:58

ZVOLEN - ŽILINA B/KOTRČINA LÚČKA 0:4 (0:1)

Góly: 31. Chupáň (11 m), 54. Húščava, 75. Hrbek, 82. Jasenovský. ŽK: Hudaň, Kujan, Sýkora – Húščava.
Žilina B/Kotrčina Lúčka: Holec – Repáň, Chupáč, Perexta, Lončík, Poliaček, Tlacháč (46. Mravec), Bello, Jasenovský, Hrbek (79. Švikruha), Huščava (63. Kubala).
Stretnutie posledného s prvým sa hralo na nekvalitnom  teréne, čo sa podpísalo pod úroveň hry. Žilinčania svojho súpera vo všetkých činnostiach prevyšovali. Počas zápasu si vytvorili rad šancí, ale premeniť sa im podarilo len štyri. V 31. min. obranca Sýkora hral v šestnástke úmyselne rukou a nariadený pokutový kop Chupáč premenil. Sýkora mal „prsty“ aj pri druhom góle Žiliny, keď tečoval do vlastnej bránky strelu Húščavu. V 75. min. sa presadil najlepší strelec súťaže Hrbek, keď loptu dorazil do prázdnej bránky domácich. V 82. min. striedajúci Švikruha nezištne prihral Jasenovskému, ktorý štvrtým gólom pečatil zaslúžené víťazstvo hostí.
ČADCA – BANSKÁ ŠTIAVNICA 2:1 (2:0)

Góly: 20., 33. Kulla – 81. Macejko. ŽK: Pagáč, Kormanec – Ferenčík, Necpal.
Čadca: M. Hlava – Novotný, J. Tlelka, Michalina (78. Rajnoha), Pagáč, Polka, Ferenčák (58. Kubišta), Jarabica, T. Tlelka, Kormanec, Kulla (86. Kuric).
Prvý polčas bol v réžii domácej Čadce. Dva góly vsietil strelecky disponovaný Kulla, prvý po samostatnom úniku, druhý po prihrávke Novotného. Ďalšie príležitosti však zostali nepremenené. V druhom polčase dvojgólový náskok Čadčanov uspokojil. Záver zápasu však bol dramatický. Deväť minút pred koncom Macejko strelil kontaktný gól, hostia mali blízko k vyrovnaniu, ale domáci
dvanáste víťazstvo v sezóne ustrážili.

NOVÁ BAŇA - DOLNÁ TIŽINA/ TEPLIČKA n. VÁHOM 4:4 (2:2)

Góly: 21., 81. Nenes, 12. Wolf, 87. Urgela – 3. Ďirgas, 23. Šimček (11 m), 60. Vydra, 70. Filo. ŽK: Wolf – Padala.
Dolná Tižina: Škrobák – Praženica, Dirgas, Šimček, Maliňák, Murárik, Mičko, Beniač (46. Padala), Labuda (86. Povinec), Filo, M. Mrázik (46. Vydra).
Bol to futbal ako na hojdačke. Hostia viedli, domáci vyrovnali, aby Šimček z pokutového kopu dostal Dolnú Tižinu opäť do vedenia. Nunes však do polčasu stav vyrovnal. Úvod druhej polovice vyšiel lepšie hosťujúcemu mužstvu, to však dvojgólový náskok premárnilo. Domáci nakopávanými loptami sa dostali do tlaku, z ktorého vyťažili dva góly, potrebné na vyrovnanie.

BRUSNO - KRÁSNO n. KYSUCOU 0:0

Bez kariet.
Krásno nad Kysucou: Lastovica – Borovička, Timek, Švábik, Lušňák, Blahuta, Ondrušek, Tomčala, Jakubec, Seko, Štrba.

BYTČA – KALINOVO 1:4 (0:2)

Góly: 63. Špánik – 37. Faľaga, 38. Hazucha, 46. Radič, 48. Drugda. ŽK: Pauer (Bytča).
Bytča: Chrúst – Kučavík, Pauer, Hrenák, Martinka, Lopušan, Špánik, Gdovičin, Šebeňa (65. Gajdošík), Kendy, Čikota (84. Pekarík).
Prvý polčas zápasu sa hral medzi šestnástkami, obidve mužstvá si príliš veľa príležitostí na skórovanie nevypracovali. Až v závere polčasu hostia dvakrát využili zaváhanie domácej obrany. Hneď po polčase sa v skrumáži najlepšie zorientoval Radič a keď Drugda pridal štvrtý gól, bolo o výsledku rozhodnuté. Čestný úspech domácich strelou po zemi k žrdi zaznamenal Špánik.

KYSUCKÉ NOVÉ MESTO – ZÁVAŽNÁ PORUBA 2:1 (1:1)

Góly: 40. Elsner, 90. Bočej – 6. Praštiak. ŽK: Gregor (Z. Poruba).
K. N. Mesto: Kosa – Valiašek, Horvát (84. Minárik), Tabak, Cvacho, Šidlo, Chovanko, Elsner, Baranec (67. Bočej), Kopas, Čelko (75. Martinec).

OSTATNÉ VÝSLEDKY 22. KOLA: MFK Banská Bystrica – Liptovská Štiavnica 2:1 (2:1), Fojtík, Murín – Šiška. Dolná Ždaňa B – Tisovec 1:4 (0:3), Lipták Levický, Sudor, Slovák, Tyčiak.

PREDOHRÁVKY 29. KOLA :Zvolen – MFK B. Bystrica 1:0 (0:0), Huďan. Čadca – Bytča 4:0 (2:0), Koramanec 2, Michalina, vlastný (Mráz). D. Ždaňa B – K. N. Mesto 4:0 (1:0), Páleník 2, Drobňák, Cvejkuš. N. Baňa – Brusno 4:3 (1:2), Varga, Vajda, Szczepaniak. D. Tižina/ Teplička n. Váhom – L. Štiavnica 1:1 (1:0), Mrázik –Halák. Tisovec – Krásno n. K. 1:0 (0:0), Levický. B. Štiavnica
 – Z. Poruba 1:2 (1:1), Macejko – Čajka, Praštiak. Žilina B/ Kotrčina Lúčka – Kalinovo 6:2 (2:0), Perexta 2, Švikruha, Hrbek, Poliaček, Kubala – Hazucha, Karásek.

16. Zvolen 20 2 1 17 7:64 7

PREDOHRÁVKA 30. KOLA – streda 8. mája o 10.30 h: MFK B. Bystrica – Žilina B/K. Lúčka, Kalinovo – B. Štiavnica, Z. Poruba – Tisovec, Krásno n. K. – D. Tižina, L. Štiavnica – N. Baňa, Brusno – D.
Ždaňa B, K. N. Mesto – Čadca, Bytča – Zvolen. 23. KOLO – nedeľa 12. mája o 10.30 h: Žilina B/K. Lúčka – Bytča, o 16.30 h: N. Baňa – MFK B. Bystrica, D. Tižina/Teplička n. Váhom – D. Ždaňa B, Tisovec – Čadca, B. Štiavnica – Zvolen, Kalinovo – K. N. Mesto, Z. Poruba – Brusno, Krásno n. Kysucou – L. Štiavnica.