25. apríl 2024 | Marek
| 5°C

Finálový mečbal florbalisti nevyužili

Domáce stretnutia žilinských florbalistov mohli rozhodnúť o extraligovom finalistovi. V sobote misky váh naklonili na svoju stranu kobylky, no v nedeľu svoj mečbal nevyužili a stav série 2:2 prezrádza, že o postupujúcom sa rozhodne v poslednom piatom stretnutí 10. apríla, v stredu, v hale FTVŠ Bratislava

08.04.2013 | 15:39

3. zápas: FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Hurikán Bratislava 4:3 (2:0, 0:2, 2:1) . Góly Žiliny: 15., 41. Veneny, 1. Pazderka, 55. Galovič. Počet divákov: 183.
V treťom zápase semifinálovej série sa ujali kobylky vedenia už v 1. minúte po strele Pazderku. V 15. minúte pridal druhý gól Veneny. V druhej tretine sa kobylky dostávali do šancí, ktoré nedokázali využiť. Hostia z Bratislavy boli efektívnejší, a preto sa po 40 minútach odchádzalo za stavu 2:2. V úvode tretej tretiny sa druhýkrát presadil Veneny a do dvojgólového vedenia dostal kobylky
v 55. minúte Galovič. Počas hry bez brankára dokázal hurikán znížiť, ale kobylky si víťazstvo aj za mohutnej podpory fanúšikov postrážili.
Stav série: 2:1.

4. zápas: FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Hurikán Bratislava 4:5 (1:3, 2:2, 1:0). Góly Žiliny: 25., 26. Galovič, 11. Veneny, 51. Novák.
Bratislavčania boli vo vedení celé stretnutie, Žilina len doťahovala a v závere sa jej nepodarilo posunúť zápas do predĺženia.
Stav série: 2:2

Zostava Grasshoppers: Turiak, Sak, Kružel – Kvasnica, Hrín, Baránek, Masarovič, Badura, Balko – Galovič, Novák, Veneny, Pazderka, Trúnek, Grlický, Ladňák, Radil, Ondrejmiška, Hruška. Tréner: Novák.