19. apríl 2024 | Jela
| 1°C

Góly Picha podčiarkli pozíciu remízové kráľa

Corgoň liga mala na programe anglický týždeň a Žilina sa stretla s najväčšími rivalmi posledných ročníkov. Najprv doma proti Trnave Róbert Pich ukončil strelecké prekliatie, následne sa zaskvel aj na Slovane. Čo z toho, keď na jar Žilina ešte nevyhrala. Výkonom v Bratislave hráči ukázali svoje možnosti. Najdôležitejšie výhry sezóny musia prísť v Slovenskom pohári, štartujeme dnes(utorok) o 16:30 v semifinálovom dvojzápase proti Trnave. Veď predsa, MŠK Žilina patrí do pohárovej Európy.

08.04.2013 | 15:41

25. kolo Corgoň ligy: Slovan Bratislava – MŠK Žilina 1:1 (0:0) Góly: 71. Kladrubský – 73. Pich. Bez kariet. 2444 divákov.
Zostava MŠK: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Leitner, Nunes – Pečovský, Mravec (73. Paur) – Guba (67. Mihálik), Bello (10. Barčík), Pich – Majtán.

Prvé dejstvo bolo v znamení belasých, keď mali viac z hry a Dúbravka sa viackrát zapotil. Najviac pri prieniku Soumahu či tiahlej strele Bagayoka. Žilinčania nevystrelili ani raz medzi žrde Putnockého, spoliehali sa na štandartky, ktoré zahrával agilný Barčík. Ten striedal už v 10.minúte a jeho prítomnosť na ihrisku bola ozdobou zápasu. Jeho dva priame kopy boli jedinými vzruchmi Šošonov do polčasu, keď naservíroval šancu na hlavu Piačeka a neskôr v ideálnej pozícii prestrelil bránu. V druhom dejstve mala hra rýchly spád, útoky sa hrnuli z jednej strany na druhú. Obe mužstvá diktovali tempo v rôznych časových sekvenciách. Domáci hrozili dirigentom Milinkovičom a Kladrubským, ktorý najprv v čistej pozícii hlavou minul, aby svoje zaváhanie napravil v 71. minúte padajúcim listom z 30 metrov a nedal Dúbravkovi šancu, 1:0. V okamihu prišlo vyrovnanie, keď po odkope Dúbravku a nedorozumení hosťujúcej obrany a zlom vybehnutí brankára vyrovnal Pich v 73.minúte, 1:1. Žilinčania sa nechceli s bodom uspokojiť, išli za víťazstvom, kombinovali Barčíkom cez krídelne priestory. Viaceré sľubné hlavičky nepremenil Majtán, najmä tá z 88. minúte tesne minula bránu. Žilina nevyhrala, no výrazne si zdvihla sebavedomie pred zápasmi jari. Tak smelo môžeme označiť meranie síl v Slovenskom pohári, jedine postup cez Trnavu priblíži brány pohárovej Európy. Mužstvo našlo recept na góly, len musia mať víťazný charakter, rozhodujúci element radosti a sklamania. Remízový pocit radosť veľmi neprináša, tobôž nie v Žiline.

Trénerovi Tarkovičovi po zápase sa rozhodne získaný bod málil, avšak v prvom polčase hýril Slovan väčšou aktivitou: „Nezachytili sme úvod, súper nás prečísloval hlavne po ľavej strane a vypracoval si náznaky šancí. Potom sme sa striedaním Barčíka vrátili do stretnutia, začali sme kombinovať, držať loptu na kopačkách a náš výkon gradoval v druhom polčase.“ Druhý polčas videlo publikum lepšiu Žilinu, ktorá siahala po výhre, i keď prehrával exportným gólom Kladrubského: „Pozitívom je, že sme ihneď po inkasovanom góle sme sa vrátili do hry gólom Picha. Od toho momentu sme režírovali zápas, v závere škoda Majtánovej strely či hlavičky.“, dodal Tarkovič. Herným prejavom, strelenými gólmi je možné očakávať aj konečne víťazstvá, 14 - tá sezónna remíza výrazne rezonuje po stretnutí: „Bol som si istý, že zápas herne zvládneme. Je pravda, že sme zlyhali výsledkovo, to je najväčšie negatívne tvrdenie. Boli sme lepším mužstvom u lídra tabuľky, pevne verím, že to pre chlapcov bude odrazom pred bojmi v Slovenskom pohári,“ odhodlane zakončil tréner MŠK Žilina.