28. marec 2024 | Soňa
| 8°C

Šport

ME veteránov v stolnom tenise

V nemeckých Brémach sa uskutočnili 10. ME veteránov, kde štartovala početná slovenská výprava 46 hráčov, medzi nimi aj hráči Žiliny Peter Horváth a Iveta Kucková, obaja zahviezdili vo štvorhrách. Celkovo si za zelenými stolmi svoje schopnosti zmeralo 2800 hráčov zo 41 štátov.

19.06.2013 | 10:35

Najpočetnejšou ekipou na turnaji boli Nemci s 1500 hráčmi, ale Slováci sa nestratili. V jednotlivcoch najvýraznejší úspech dosiahol Karol Korbel, keď sa prebojoval do štvrťfinále v kategórii od 65 do 69 rokov. Peter Horváth, dlhoročný účastník európskych a svetových šampionátov veteránov, skončil vo svojej kategórii 70 – 74 rokov na 33. až 64. mieste, vo štvorhre sa dostal s Paríšekom až do štvrťfinále. V domácich súťažiach podáva v drese Žiliny skvelé výkony v 2., 3. či 4. lige, za čo si určite zaslúži obdiv. Iveta Kucková, známe stolnotenisové meno Žiliny, skončila v kategórii 50 – 59 rokov v šestnásťfinále, avšak vo štvorhre spoločne s Badurovou skončila vo štvrťfinále. Kucková, taktiež hrajúca majstrovské súťaže za Žilinu, stále preukazuje stolnotenisovú extratriedu.