Spozornieť by mali najmä cestujúci využívajúci linku Žilina - Rajec. Ako informuje Železničná spoločnosť Slovenskej republiky (ŽSSR) na svojej stránke, k zmene došlo na ranných spojoch pre pohodlnejšie dochádzanie.
"Vlak Os 3507 z Rajca do Žiliny pôjde v úseku Lietavská Lúčka – Žilina skôr a bez doterajšieho dlhšieho čakania v Lietavskej Lúčke. Cestujúci tak prídu do Žiliny rýchlejšie, s odchodom z Lietavskej Lúčky o 7.56 h a príchodom do Žiliny o 8.12 h," uvádza národný dopravca.
Nový cestovný poriadok bude od nedele platiť aj pre spoj Os3508. Vlak bude zo stanice Žilina smerom na Rajec odchádzať o 12 minút skôr, teda o 7.37 h.
Menšia zmena sa dotkne aj vlakov Os3501 a Os3505, ktoré budú prichádzať do Žiliny o jednu minútu neskôr.
Zmena aj na linke Čadca - Liptovský Hrádok
"Úprava sa dotkne aj vlaku Os 3407 z Čadce do Liptovského Hrádku, ktorý pôjde v úseku Žilina – Vrútky o 5 minút neskôr. Zo Žiliny odíde o 6:50 a do Vrútok príde o 7:09. Zmena skráti čakanie vo Vrútkach a zlepší možnosti cestovania najmä pre ľudí dochádzajúcich po nočnej zmene zo Žiliny a Varína," informuje ŽSSR.
Komplexné informácie o zmene cestovného poriadku od 14. júna nájdete tu.


