Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

30. september 2020 | Jarolím
| 12°C

Spravodajstvo

Polícia varuje pred šírením paniky ohľadom prenasledovania žien v Žilinskom kraji

"Nešírte paniku po internete, radšej nám reálne volajte." Vyzýva polícia verejnosť v príspevku, ktorý aktuálne zverejnila na sociálnej sieti. Reaguje tak na informácie, ktoré sa v týchto dňoch šíria po sociálnych sieťach a opisujú "pokusy" o únos žien v Žilinskom kraji.

19.01.2020 | 17:32

Na internete sa objavilo niekoľko správ ohľadom auta alebo dodávky, ktorá by mala prenasledovať ženy v rámci rôznych obcí Žilinského kraja. Dôkazom takéhoto konania má byť aj fotografia krvavej ruky ženy, ktorá padla na ľade, keď pred autom utekala.

„Rozhodli sme sa reagovať, keďže sa podobné správy šíria znovu masovo, dostávame ich aj my na Facebooku a vyvolávajú paniku," vysvetľuje polícia vo svojom príspevku. 

V prvom rade je podľa polície potrebné poukázať na fakt, že Slovensko je unikátnou krajinou na svete, keďže pomaly každý týždeň tu dochádza k pokusu o únos detí dodávkami, avšak stále to tým únoscom nevychádza a vždy zlyhajú. Neexistuje vraj totiž žiadna iná krajina sveta, kde by toľkokrát zlyhali únoscovia ako na Slovensku, teda aspoň podľa toho, čo sa píše na internete.


„Späť k aktuálnym správam. Na niektoré z nich polícia bola upozornená, preveruje ich a vyhodnocuje kamerové záznamy. Na ďalšie buď nebola upozornená, alebo až oveľa neskôr. Opätovne zdôrazňujeme, že ak sa vám niečo podobné stane, ste povinní okamžite volať číslo 158. Ak tak nespravíte a v údajnom strachu o život si radšej otvoríte Facebook alebo Instagram a popíšete rôzne statusy, tak je na mieste spochybnenie dôveryhodnosti vášho konania. Jediné, čo dosiahnete, je šírenie paniky. V konečnom dôsledku, ak by bola hrozba reálna, tak tým, že ju neoznámite ihneď na 158, vystavujete do nebezpečenstva iné osoby a nesiete za svoje konanie plnú zodpovednosť," upozorňuje Polícia SR. 

Policajti zároveň sľubujú, že ak sa hodnovernosť týchto správ potvrdí, určite budú o tom informovať. Všetky dostupné informácie momentálne preverujú, no zatiaľ nebola potvrdená žiadna hrozba uvádzaná v šírených správach.

 

Autor: - r -

Foto: Polícia SR

Najnovšie vydanie
Predplatné
zilinskyvecernik_monitor_prod