27. apríl 2024 | Jaroslav
| -2°C

Tak nám, Pán Boh, pomáhaj

Skúšali to novými dresmi, opätovnými zmenami v zostave, ale gólová alchýmia v nedohľadne. V štyroch jarných stretnutiach si Šošoni vypracovali 19 streleckých šancí, no bez efektu. Strašidelné fakty prezradia 484 minút, ba čo horšie z posledných 10 stretnutí až v deviatich. Spoločný menovateľ - nestrelený gól. Optimizmus strácajú už aj tí najvernejší, chlapci, tak vám Pán Boh pomáhaj. Priorita už je jediná, a to vyhrať Slovenský pohár.

02.04.2013 | 12:24

23. kolo Corgoň ligy: MŠK Žilina - TJ Spartak Myjava 0:0. ŽK za Žilinu: Pečovský, Guba. Zostava MŠK: Dúbravka – Mabouka, Piaček, Akakpo, Leitner – Pečovský - Bello (84. Mravec), Káčer (59. Barčík), Nunes (59. Guba), Pich - Majtán. Zápasové resumé z jarných zápasov sa stáva obohratou pesničkou. Žilina hrala a veľmi chcela, to hráčom v zlatých dresoch s čiernym pásmi nemožno uprieť. Klasika. Rozmenené na drobné, chcieť je pekná vlastnosť, ale gól. Ten v sobotu aj padol, ale po nedorozumení podávačov lôpt v prvom polčase. Diváci ironicky zakričali gól, málokto tušil, že nefalšovanú radosť budú musieť dusiť v sebe naďalej. Tarkovičovci zatlačili súpera skoro počas celého stretnutia. V prvom polčase prestrelil Leitner, ktorý patril k lepším na ihrisku, ale Nunesova šanca taktiež volala po góle. Drvivá ofenzíva prišla po polčase vďaka príchodu Barčíka a Gubu, ten mal na hlave jasný gól. Pridali sa k nemu Bello, Majtán a hlavne Pich, keď jeho krížnu strelu z 10 metrov videli všetci v sieti, ale lopta tesne minula pravú tyč. Spomínaný ultradefenzívny prejav hostí osladil v útoku šancou strelec Sládek, no Dúbravka sa opäť vyznamenal. Večných optimistov teší deviate čisté konto Dúbravku, najlepšia defenzíva v súťaži, suverénny Akakpo. Tlmočené z úst prezidenta Jozefa Antošíka po prehre v Lige Majstrov 0:7 proti Marseille - víťazstvá motivujú a prehry zaväzajú. V momentálnej situácii celý klub chce jediné, motivovať sa výhrami.

V pozápasovom hodnotení sme sa trénera Štefana Tarkoviča pýtali na pomerné rošády v zostave, Nunes sa posunul do zálohy, Mabouka nahradil Angeloviča, Káčer v základe, herný systém však nezmenený 4-1-4-1: „Chceli sme oživiť kraj zálohy, pretože dvojica Barčík - Angelovič je prečítaná, zmien v zostave sme urobili viac než dosť. Prišiel Guba, s ktorým sme hrali na dvoch útočníkov, desať minút hral na hrote aj Piaček. V Ostrave sme hrali rovnaký systém, góly priniesol.“ Pri stabilných výkonoch Akakpa by bolo alternatívou vysunúť Piačeka na hrot od začiatku stretnutia: „Budeme
polemizovať hlavne nad výsledkom, musíme odstrániť streleckú mizériu, útočných variant máme viac. Akakpo a Piaček je zohratá stopérska dvojica.“ Najskúsenejší hráč na ihrisku Vladimír Leitner nastúpil s kapitánskou páskou, po zápase ťažko hľadal slová: „Boli sme zvyknutí dávať súperom doma dva či tri góly, do Žiliny sa po body nechodilo. Musíme len veriť a snažiť sa, že to už príde. Séria trvá veľmi dlho.“