26. apríl 2024 | Jaroslava
| 8°C

Týždeň MŠK v znamení prípravy proti českým klubom

Kolotoč prípravných stretnutí žltozelených pokračoval striedavými úspechmi proti českým mužstvám. V týždni sa zrodila prvá prehra MŠK v príprave na ihrisku Olomouca a v sobotu si hráči schuti zastrieľali proti českému Hlučínu

30.01.2013 | 11:50

SK Sigma Olomouc – MŠK ŽILINA 1:0 (1:0).
Zostava MŠK: Dúbravka – Angelovič ( 71. Kadlec), Mravec, Piaček (46. Ondráš), Nunes (71. Ali Ceesay) – Pečovský (46. Škriniar), Barčík (71. Lupčo), Gergel (46. Paur), Káčer (60. Škvarka), Pich (60. Mihálik) – Guba (46. M. Ceesay).
Zápas sa hral vo vysokom tempe, išlo o stretnutie dvoch vyspelých mužstiev. Žilinčania mali viac z hry, nenadvia-
zali na kanonádu zo zápasu z Chorzowa. Po góloch volali šance Gubu či M. Ceesaya. Zlomovým momentom bola kontroverzná penalta v 27. minúte, ktorá rozhodla o prvej prehre žilinských futbalistov v zimnom prípravnom cykle.
Štefan Tarkovič: „Odohrali sme najlepší zápas v príprave, zápas hodnotím pozitívne najmä smerom dopredu, hrali sme kombinačný futbal. Mrzí ma zakončenie streleckých príležitostí.“
Martin Dúbravka: „Gól padol z vymyslenej jedenástky, dlho som už podobnú nevidel. Musíme sa vyvarovať hluchých fáz hry, keď sa dostávame pod tlak, odohrali sme duel proti kvalitnému súperovi.“
MŠK ŽILINA – FC Hlučín 5:1 (3:0). Góly: 18. Škvarka, 28. Pich, 31. Guba, 70. Ondráš, 81. Ceesay.
Zostava MŠK: Le Giang (46. Plach) – Angelovič (60. Kadlec), Piaček, Leitner (46. Mravec), Nunes (46. Ondráš) – Pečovský, Barčík, Paur, Škvarka (46. Gergel), Pich – Guba (46. Ceesay).
Jasná záležitosť Žiliny sa zrodila už v prvom polčase, potešil návrat do zostavy Picha, ktorý sa pripomenul gólovo. Po zmene strán sa tón zápasu nezmenil, v Strážove sa zrodilo druhé vysoké víťazstvo šošonov v príprave, i keď proti súperovi tretej českej ligy.
Štefan Tarkovič: „Kvalita bola pochopiteľne na našej strane, sme v polovici prípravy. Veľa mladých chlapcov odohralo duel za devätnástku, v budúcom týždni sa chceme dostať k technicko‑taktickým veciam prípravy, uvidíme, v akom stave budú