20. apríl 2024 | Marcel
| 5°C

V týždni dve víťazstvá, Makov o dva góly

Futbalisti Makova v uplynulom týždni odohrali dva zápasy a v obidvoch zvíťazili rozdielom dvoch gólov. Týmito víťazstvami si upevnili svoje vedúce postavenie v tabuľke a k postupu im stačí bod. V susedskom derby sa viac darilo Bytčici, ktorá si spod kaštieľa po najtesnejšom víťazstve priviezla tri body.

11.06.2013 | 14:02

TRSTENÁ - MAKOV 1:3 (0:2)
GÓLY: 85. Zaťko – 31., 90. Ljubenovič, 21. Šustek. ŽK: Zaťko, Sopúch – Barčák.
Makov: Dička – Korček, Barčák, Pavlica, Číž, Kucej, Putorík, Planeta, Ljubenovič, Šustek, Turták.
Domáci podali snaživý výkon, ale hosťujúci Makov nič nenechal na náhodu a zaslúžene zvíťazil.

STRÁŇAVY – TVRDOŠÍN 3:0 (3:0)
GÓLY: 4. L. Janči, 13. Rolček, 37. Kosa (11 m). ŽK: Syrovátka, Kosa (Stráňavy).
Stráňavy: Kollár – Kosa, M. Janči, Belaník, Syrovátka, P. Lončík, Rolček (78. Chasnik), L. Janči (86. L. Lončík), Čuraj, Kiš, Cetera (65. Remek).
Hostia chceli v Stráňavách bodovať, aby udržali kontakt s čelom tabuľky. Baníci však v priebehu trinástich minút vsietili dva góly a po treťom zásahu Kosu sa zápas už len dohrával.

KYSUCKÝ LIESKOVEC –  LIPTOVSKÝ HRÁDOK 0:2 (0:2)
GÓLY: 4. Štefánik, 11. Olejár z 11.
Kysucký Lieskovec: Kasman – Minárik, P. Horecký, Mrenka, Šebík, Hollý, Smatana, Povinec, Šamaj, Ľ. Horecký, Chládek.
Posledný domáci zápas si Lieskovčania predstavovali úplne ináč. Na začiatku dostali rýchle dva góly, zmobilizovať sa nedokázali ani po výhode pokutového kopu, ktorú zahodil Šebík. Najslabší výkon jari nepotešil početné množstvo divákov, veď domáci prakticky nevystrelili na bránu hostí.

ROSINA – ORAVSKÉ VESELÉ 0:2 (0:0)
GÓLY: 79. Ociepka, 89. Babnič. ŽK: Matejčík – Mušak, Babnič. ČK: Matejčík.
Rosina: Matejčík – Jánošík, Labant, Kubík, Ištoňa, Porubčanský, Miho, Krištofík (68. Židek), Štalmach, Riška (55. Kovačík), Lysík.
Domáci podali dobrý výkon, v prvom polčase zvonili bránkové konštrukcie na oboch bránach. Hostia v závere rozhodli o svojom víťazstve po dvoch góloch najskúsenejších hráčov – Ociepku a Babniča.

LIETAVSKÁ LÚČKA – BYTČICA 0:1 (0:0)
GÓL: 75. Dietrich. ŽK: Závodník – Kočiš.
Lietavská Lúčka: Tvardek – Závodník, Sventek, Zuzula, Baranovič, Hroza, Turský (77. Beňadik), Hudek, Pupiš, Papajčík, Dlhopolček.
Bytčica: Malich – Baleja, Podhradský, Drahno, Wtorek, Balvan (90. Faták), Kočiš, Dietrich, Zuziak, Kotrbanec (40. Kocúr), Morvay.
Cementári mali počas zápasu územnú prevahu. Hostia boli efektívni, z dvoch príležitostí jednu Dietrichom využili na víťazný gól. Štyri minúty pred koncom hlavný rozhodca Badura odpustil Bytčici pokutový kop a tak sa už stav nemenil.

OSTATNÉ VÝSLEDKY 25. KOLA: Vrútky – Oravská Jasenica 3:2 (1:2), Rohoň, Gorgosz, Mazúr – Brontvaj, Farský. Turčianska Štiavnička mala voľno.
DOHRÁVKA 15. KOLA: Bytčica – Makov 0:2 (0:1), 30. Číž, 88. Ljubenovič.

13. Bytčica 23 3 7 13 15:39 16

DOHRÁVKA 17. KOLA – streda 12. júna o 17.00 h: Tvrdošín – Makov. 26. KOLO – nedeľa 16. júna o 17.00 h: L. Hrádok – Vrútky, Or. Jasenica – Stráňavy, Tvrdošín – Rosina, Or. Veselé – L. Lúčka, Bytčica – Trstená, Makov – T. Štiavnička, K. Lieskovec má voľno