27. apríl 2024 | Jaroslav
| 2°C

Vodnopólisti prehrali o gól v Košiciach

23.01.2013 | 14:53

V 6. kole Pharma group extraligy vo vodnom póle cestovali hráči KPŠ Nereus Žilina do Košíc.

KPŠ Akademik Košice - KPŠ Nereus Žilina  7:6 (1:3,3:0,2:2,1:1).
Góly Žiliny: Holíbka 2, Maniak 2, Hodas, Štakláč.
KPŠ Nereus Žilina: Hoferica,Holko,Hodas,Baumgartner,Holibka,Nedelka,Kompaník,Maniak,Kucharik,Štekláč,Potaš,Ferančík,Lejtrich.

Očakával sa vyrovnaný duel ,lebo sa stretli družstvá, zo stredu tabuľky , čo sa aj potvrdilo. Hostia začali výborne a ujali sa dvomi peknými gólmi vedenia 2:0 a zdalo sa že budú mať navrh, keďže celú prvú štvrtinu držali domácich na dištanc a vyhrali ju 3:1. V druhej štvrtine Žilinčania poľavili a domáci dvomi gólmi vyrovnali a  keďže hostia nedokázali odpovedať, výsledkom bolo že Žilina v polovici zápasu prehrávala 3:4 . Po zmene strán domáci odskočili na dva góly a začal sa boj o každý gól. Žiaľ,  Žilina doťahovala , vytvorila si v závere aj tlak na bránu domácich , vyrovnať sa jej už nepodarilo.