Táto stránka využíva cookies. Používaním tejto stránky súhlasíte s používaním cookies. ×

Žilinský Večerník

25. apríl 2019 | Marek

Spravodajstvo

Dopravné nehody si vyžiadali dvoch mŕtvych a niekoľko zranených

Minulý týždeň sa kruto zapísal do kroniky dopravných nehôd. Pri troch nehodách vyhasli dva ľudské životy a zranilo sa niekoľko ľudí.

28.01.2013 | 18:17

Ostatné dni boli na cestách žilinského regiónu mimoriadne tragické. V nedeľu 20. januára došlo v katastri obce Oškerda pri Kysuckom Novom Meste k smrteľnej dopravnej nehode. 81-ročný vodič zo Žiliny pri prechádzaní priameho úseku cesty z doposiaľ neznámych príčin zachytil 47-ročnú chodkyňu, ktorú po náraze odhodilo mimo cestu. Žena utrpela devastačné zranenia, ktorým na mieste
podľahla. Alkohol pri nehode neúradoval, polícia nehodu vyšetruje.

Obeť na živote si vyžiadala aj tragická dopravná nehoda, ktorá sa odohrala vo Vrútkach z pondelka na utorok (21. - 22. januára) v nočných hodinách. 52-ročný vodič zo Spišskej Novej Vsi prešiel so svojím osobným autom do protismeru, kde sa zrazil s prichádzajúcim kamiónom. Starší muž nemal šancu nehodu prežiť. Ani v tomto prípade alkohol nezohral žiadnu úlohu. Celková škoda na vozidlách sa vyšplhala do výšky cca 16-tisíc eur. Okolnosti nehody a presná príčina sú predmetom policajného vyšetrovania.

O dva dni nato sa pod Strečnom odohrala ďalšia vážna nehoda. V stredu 23. januára o 18. hodine tu došlo k čelnej zrážke dvoch osobných áut. 28-ročná vodička z Turian išla pravdepodobne príliš
rýchlo, neprispôsobila svoju jazdu povahe vozovky a prešla so svojím autom do protismeru. Následne sa zrazila so 70-ročným vodičom z Rakúska. On i jeho spolujazdkyňa utrpeli po nehode ťažké zranenia. Mladú vodičku obvinili policajti z prečinu ublíženia na zdraví.

-ms-

Snímka archív polície

Horúce kreslo
DNES ZAJTRA SOBOTA
15 °C
18 °C
9 °C
zilinskyvecernik_monitor_prod