
REGIÓN PLNÝ ZÁŽITKOV AJ PRE NAJMENŠÍCH
Rajecká dolina je síce malým regiónom, no ponúka pestrú paletu zážitkov – od hôr a liečivých termálnych prameňov až po historické pamiatky, hrady, zámky, jedinečnú ľudovú architektúru a múzeá. Tento mix prírodných krás a kultúrneho dedičstva inšpiroval OOCR k vytvoreniu sprievodcu určeného deťom. Brožúra má 68 strán a je doteraz najrozsiahlejším sprievodcom svojho druhu v regióne. Obsahuje tipy na 21 miest a aktivít rozdelených do štyroch kategórií: pamiatky a múzeá, zábava, poznávanie prírody, prechádzky a turistika. Sprievodca deťom ponúka nielen praktické odporúčania, ale aj hravé prvky – výzvy, hádanky, maľovanky, tajničky, kvízy či originálne pexeso. „Naším cieľom je predstaviť Rajeckú dolinu aj najmladším návštevníkom. Veríme, že brožúra deti zaujme, udrží ich pozornosť a zároveň povzbudí k objavovaniu. OOCR Rajecká dolina kontinuálne pokračuje v tvorbe udržateľných produktov cestovného ruchu, ktoré sú zamerané tak, aby si našli svojho záujemcu. Táto brožúra je v poradí druhou vydanou v tomto roku. Ešte nás čakajú tento rok dve brožúry sprievodcov, ktoré chystáme verejnosti predstaviť v najbližšom čase“ uviedol Peter Slyško, predseda OOCR Rajecká dolina.
ILUSTRÁCIE OD MLADEJ TALENTOVANEJ AUTORKY
Brožúra obsahuje nielen fotografie, ale aj ilustrácie, ktoré pripravila talentovaná študentka z Rajeckej doliny, Andrea Kianičková. Jej kresby dodali sprievodcovi jedinečný charakter a robia z neho nielen praktického, ale aj atraktívneho spoločníka pre deti. „Tvorba brožúry bola skvelým zážitkom a verím, že poteší detičky, ale aj ich rodičov. Celou brožúrou čitateľa sprevádza kamarátka slečna Kvapka, ktorá milo prekvapí a zabaví zvedavé očká“, priblížila Andrea Kianičková, illustrátorka brožúry sprievodcu pre deti.
SLÁVNOSTNÉ PREDSTAVENIE NA FARME BARDY
Brožúra bola uvedená do života počas rodinného popoludnia na Farme Bardy v Kľačoch. Okrem predstavenia sprievodcu si rodiny užili aj pestrý program: Rozprávkovoland, ktorý organizovala Vladimíra Sudorová, vozenie na koni, prechádzky po kozej farme či množstvo hier a aktivít pre deti. Súčasťou programu bolo aj predstavenie komiksu Adam – tajomstvo stratených pamiatok, ktorý priniesol Žilinský turistický kraj. „Naša kozia farma je rodinného charakteru a je stvorená práve pre rodiny s deťmi, ktoré tu radi trávia voľný čas. Deti tu môžu okrem kozičiek, koníkov vidieť aj pštrosy, papagáje, kačky a ďalšie zvieratká o ktoré sa s láskou staráme,“ skonštatoval Milan Bardy, majiteľ Farmy Bardy.