19. apríl 2024 | Jela
| 5°C

Florbalisti si z tripu na východe Slovenska privážajú bod

Florbalová extraliga mužov pokračovala svojím 17 a 18. kolom, keď kobylky vycestovali na východ Slovenska.

23.01.2013 | 14:38

17. Kolo: Florko Košice - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 6:3 (1:1, 3:1, 1:1) Góly Grasshoppers: 15. Novák, 32. Veneny, 45. Galovič.
Grasshoppers: Turiak, Jaroščák – Kvasnica, Novák, Baránek, Masarovič, Badura – Veneny, Galovič, Hruška, Ladňák, Pazderka, Hrin, Jurčík, Balko, Vaško. Tréner: Novák.
Zlom v zápase nastal v prostrednej časti, Košice strelili góly, my sme kontrovali Venenym, v tretej časti sme sa snažili zabojovať ešte za stavu 3:5 v náš neprospech, domáci hrali presilovku a pečatili svoje víťazstvo.
18. Kolo Prešov - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 4:4 (O:3, 1:0, 3:1)
Góly Grasshoppers: 2. Vaško, 5. Pazderka, 15. Galovič, 47. Masarovič.
V nedeľu mali Žilinčania raketový vstup do stretnutia, keď v 5.minúte bolo 2:0, potom Galovič využil presilovku a zápas bol jasne v našej réžii. Po druhej tretiny sme viedli 3:1,  v tretej tretine ešte odskočila Žilina domácim na rozdiel troch gólov  po góle Masaroviča. Potom domáci začali častejšie strieľať na dobre chytajúceho Turiaka, prišli oslabovky a tie rozhodli, že sme jasný zápas doviedli len do remízového konca.
Kobylky sú po 18. kole na 7. mieste extraligovej tabuľky.