24. apríl 2024 | Juraj
| 4°C

Striedavé úspechy basketbalistov

V nadstavbovej skupine o 9.-16.miesto sa hrali ďaľšie dve kolá. Žilinsko/martinský tím mal opäť výhodu domáceho prostredia, no využil ju iba na polovicu.

11.02.2013 | 14:48

4.kolo: Academic ŽU Žilina/Medik Martin – MBK AŠK Slávia Trnava 73:85 (20:21, 38:38, 56:52). Body Žiliny: Stránsky 20, Hájek 16, Mičian 13, Bučák 13, Plica 6, Petkov 3, Plica 2. Fauly: 24-25. Trestné hody: 35/16-23/16. Trojky: 1-5.  Štvrtiny: 20:21, 18:17, 18:14, 17:33. Zápas bol dlhšie ako tri štvrtiny vyrovnaný, nakoniec domáce mužstvo prehralo nezaslúžene vysokým rozdielom. V úvodnej desaťminútovke mali miernu prevahu hostia, ale číselne ju nevyužili. Hneď v úvode druhej zaznamenali Žilinčania osembodovú šnúru, na začiatku 14.min. viedli 28:21. Trnavčania kontrovali v závere 1.polčasu a po prestávke sa začínalo odznova. V 2.polčase sa ani jednému mužstvu nepodarilo získať do 36.minúty rozhodujúci náskok, vtedy bol stav nerozhodný 68:68. Nasledujúce tri minúty dominovali hostia, neudržateľný bol Novomeský, dvanástimi bodmi od 36.min. do konca prispel rozhodujúcim spôsobom k víťazstvu hostí. Žilina sklamala v zápase strelecky, najviac kričí nízka úspešnosť trestných hodov (iba necelých 46%).
5.kolo: Academic ŽU Žilina/Medik Martin – MŠK BO Holíč 103:92 (23:27, 52:57, 82:79). Body Žiliny: Hájek 28, Mičian 23, Stránsky 20, Bučák 18, plica 9, Repa 3, Petkov 2. Fauly: 20-26. Trestné hody: 36/20-20/10. Trojky: 2-10. Tech. chyby: Stránsky – Snopko. Rozhodovali Matejčík, Hollander. Štvrtiny: 23:27, 29:30, 30:22, 21:13.
Úvodná desaťminútovka bola herne vyrovnaná, pod štvorbodový náskok hostí sa „podpísal“ Snopko 3 trojkami a spolu 11 bodmi. Ďaľšie tri trojky pridal medzi 11.-14.minútou a hostia unikali. V 14.min. viedli 42:29, o dve minúty neskôr dokonca 54:37. Domáci tím sa po oddychovom čase prebral, Hájek s Mičianom strhli spoluhráčov k nevídanému finišu a na prestávku odchádzal Holíč už len s päťbodovým náskokom. Domáci tlak pokračoval aj po prestávke, mužstvo hralo kolektívne, osobná obrana platila na súpera, dravosťou sa presadzovali najmä Stránsky a Hájek, ďaľšie trojkové kontry Snopka boli síce hrozbou, ale na zvrat nestačili. Tri minúty pred koncom Žilinčania vyhrávali už 94:86 a na rozdiel od predchádzajúceho zápasu s Trnavou zvládli takticky na jednotku aj záver. Stý bod zaznamenal v 39.min. Hájek, skóre zatvoril Stránsky.
Žilinsko/martinský tím má po piatich kolách na konte 4 víťazstvá a 1 prehru, v tabuľke je za Trnavou na 10.mieste. O dva týždne bude hrať v Liptovskom Mikuláši.