| 1°C

Úspešný florbalový víkend

Florbalová extraliga mužov pokračovala 19. a 20. kolom, keď v sobotu privítali kobylky na domácej palubovke Sabinov a v nedeľu vycestovali do Tvrdošína.

30.01.2013 | 13:08

19.kolo: FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina – Predátor Sabinov 6:6 (1:2, 3:1, 2:3). Góly Grasshoppers: 4. Dorčík, 23. Radil, 27., 39. Veneny 3:2, 57. Pazderka, 60.Galovič.
Kobylky sa ujali v zápase vedenia po strele Dorčíka, ale Sabinov dokázal do konca tretiny obrátiť a do šatní sa odchádzalo za stavu 1:2. V druhej tretine boli vysokoškoláci aktívnejší, dostávali sa do šancí a po 40. minútach viedli 4:3 po góloch Venenyho a Radila. V poslednej tretine kobylky poľavili, čo sa im vypomstilo, keď sa súper dostal po chybách v obrane do vedenia 4:6. Domáci naháňali aspoň bod v úplnom závere, keď na 5:6 znižoval Pazderka a 16. sekúnd pred koncom vyrovnal Galovič. Vo vyrovnanom zápase sa zrodila spravodlivá remíza 6:6.
Zostava Grasshoppers: Turiak, Jaroščák – Kvasnica, Novák, Baránek, Masarovič, Radil, Badura – Veneny, Galovič, Ladňák, Dorčík, Hrin, Pazderka, Vaško, Jurčík, Hruška, Balko. Tréner: Novák.
20. kolo: FBK Tvrdošín - FBC Grasshoppers AC UNIZA Žilina 7:9 (3:5, 4:1, 0:3). Góly Grasshoppers: 10. Dorčík , 13.,14. Masarovič, 20. Vaško, 20.,43. Galovič, 28. Pazderka, 44. Grlický, 57. Novák.
Domáci viedli už 3:0, ale vysokoškoláci  zbrane nezložili a do konca tretiny viedli 3:5 po góloch Masaroviča, Dorčíka, Vaška, Galoviča. V druhej tretine kobylky poľavili, z čoho ťažili domáci, keď po 40. minútach viedli 7:6. V tretej tretine však kobylky zabrali a po góloch Galoviča, Novák, Grlického doviedli zápas do víťazného konca. Vysokoškoláci si po víťazstve 7:9 odviezli z Tvrdošína povinné 2 body. Po 20. kole sa nachádzajú na 7. mieste extraligovej tabuľky.